Warning: include_once(includes/class-wc-post-data.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/kiancnc2/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/woocommerce.php on line 246

Warning: include_once(): Failed opening 'includes/class-wc-post-data.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php72/usr/share/pear') in /home2/kiancnc2/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/woocommerce.php on line 246

Warning: include_once(api/class-wc-rest-product-categories-controller.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/kiancnc2/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/class-wc-api.php on line 157

Warning: include_once(): Failed opening 'api/class-wc-rest-product-categories-controller.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php72/usr/share/pear') in /home2/kiancnc2/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/class-wc-api.php on line 157
خلاصه کتاب برنامه نویسی cnc به همراه دانلود نسخه اصلی کتاب | کیان سی ان سی

خلاصه کتاب برنامه نویسی cnc + دانلود کتاب

خلاصه کتاب برنامه نویسی cnc :

بخش یک خلاصه کتاب برنامه نویسی cnc :

۱- منظور از شناخت مساله، بررسی داده ها، مجهولا ت و یافتن ارتباط منطقی بین آن ها می باشد

۲- مجهولا ت مسأله مقادیری هستند که به دنبال جواب برای آنها هستیم.

۳- به مجموعه ای از دستورالعمل ها که با ترتیب معین و مشخص اجرا شده و موجب حل مسأله ای گردند  الگوریتم گفته می شود

۴- الگوریتم ها به دو صورت می توانند اجرا شوند: توسط انسان که در آن صورت، مجری الگوریتم انسان خواهد بود  ویا اینکه توسط ماشین اجرا شوند که اگر منظور از ماشین همان کامپیوتر باشد مجری الگوریتم کامپیوتر خواهد بود

۵- دستورالعمل ها فرمانهایی هستند که باید به ترتیب معینی اجرا شوند و در نهایت منجر به حل مساله گردند.

 ۶- بیان تصویری الگوریتم به کمک مجموعه ای استاندارد از اشکال ساده را فلوچارت یا نمودار گردشی میگویند.

کتاب آموزش برنامه نویسی سی ان سی

بخش دو خلاصه کتاب برنامه نویسی cnc :

۷- کنترل عددی عبارت است از استفاده از کدهای رمزبندی شده، اعداد، حروف و علا یٔم که قابل فهم برای واحد کنترل است.

۸- کنترل عددی کامپیوتری، یک سیستم کنترل عددی مبتنی بر استفاده از کامپیوتر به عنوان واحد کنترل است.

۹- پایه های ساخت و تولید توسط ماشین های NC از زمان انقلا ب صنعتی بنا گردید.

اجزای اصلی یک سیستم CNC عبارتند از:

 ۱- برنامه دستورهای

 ۲- واحد کنترل ماشین

 ۳- ماشین ابزار

۱۰- برنامه شامل مجموعه ای از اعداد، حروف و نشانه هایی است که به ماشین میگوید چه عملی را انجام دهد. علا یٔم موجود در برنامه در واحد کنترل ماشین تفسیر میشوند.

۱۱-  واحد کنترل از اجزا و قطعات الکترونیکی و سخت افزاری تشکیل شده است که برنامه دستورهای را خوانده و به اعمال مکانیکی ماشین ابزار تبدیل میکند

۱۲- سومین قسمت اصلی یک سیستم CNC ماشین ابزار می باشد که کار اصلی فرایند یعنی براده برداری را  انجام می دهد

۱۳- اگر سه انگشت میانی اشاره و شصت را به صورت عمود بر هم بگیریم، انگشت میانی محور z انگشت اشاره محور y و انگشت شصت محور x را نشان میدهد.

۱۴- در موقعیت دهی مطلق همیشه موقعیت ابزار نسبت به نقطه مبدا مختصات و در روش نسبی به موقعیت قبلی آن سنجیده می شود.

cnc

بخش سه خلاصه کتاب برنامه نویسی cnc :

۱۵- در کنترل حرکت نقطه به نقطه حرکت ابزار برش به نقاط از قبل تعیین شده هدایت میشود و در آن محل عملیات ماشین کاری را انجام می دهد.

۱۶- در کنترل حرکت مستقیم حرکت سیستم کنترل در زمان واحد ابزار را در جهت یکی از محورها حرکت داده و عمل ماشین کاری را نیز انجام میدهد.

۱۷- کنترل حرکت پیوسته شامل هر دو نوع نقطه به نقطه و برش مستقیم میباشد، در این نوع کنترل سیستم می تواند بیشتر از یک محور را در آن واحد کنترل نماید.

۱۸- اطلاعات مربوط به مسیر براده برداری، سرعت های برشی، ترتیب به کار بردن ابزارها، انتقال قطعه صفر ابزار و قطعه کار در برنامه گنجانده می شود.

۱۹- دستورهای عملیاتی اصلی دستورهایی هستند که عمدتا برای جابجایی محورها تعریف سرعت ها و واحدهای آن ها و تعریف سیستم مختصات قطعه کار استفاده میشود.

  • کدهای عملیاتی فرعی برای را ه اندازی و فعال کردن عملیات جانبی استفاده می شود.
  • کدهای پایدار دستورهایی هستند که پس از فعال شدن در یک خط پایدار باقی می مانند و تا زمانی که با دستور دیگری لغونشوند عمل میکنند.
  • کدهای ناپایدار دستورهایی هستند که فقط در بلوکی که برنامه نویسی شدهاند فعال می باشند و چنانچه بخواهیم در خطوط بعد نیز فعال شوند حتما باید دوباره نوشته شوند.
  • تعریف صحیح صفحه کاری برای ماشین های فرز که قابلیت افقی و عمودی شدن را دارا هستند یا ماشین های تراش که توانایی فرزکاری دارند از اهمیت زیادی برخوردار است.
  • اولین محورصفحه کاری محور مبنا برای محاسبه ی زوایا می باشد.

لینک دانلود نسخه کامل کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.